අප්‍රිකානු සංචාරක මණ්ඩලය සංගම් ප්රවෘත්ති සංචාරක පුවත් බිඳ දැමීම රජයේ ප්රවෘත්ති මොරිෂස් උණුසුම් පුවත් පුවත් සංචාරක වයර් පුවත් විවිධ පුවත්

ජෝර්ජස් පියරේ ලෙස්ජොංගාර්ඩ්: නව සංචාරක අමාත්‍ය මොරිෂස්

ජෝර්ජස් පියරේ ලෙස්ජොංගාර්ඩ්
tmmmru

ජෝ ලෙස්ජොංගාර්ඩ් ලෙසද හැඳින්වෙන ජෝර්ජස් පියරේ ලෙස්ජොංගාර්ඩ් නොවැම්බර් 12 වන විට මොරිෂස් හි නව සංචාරක අමාත්‍යවරයා ලෙස දිවුරුම් දී තිබේ. මෙය අග්‍රාමාත්‍ය සහ අභ්‍යන්තර හා ආරක්ෂක අමාත්‍ය ප්‍රවින්ද් ජුග්නාත්ගේ නායකත්වයෙන් යුත් නව රජය යටතේ ය.

නොවැම්බර් 7 වන දින මොරිෂස් හි පැවති මහ මැතිවරණයෙන් පසුව, නව අමාත්‍ය මණ්ඩලයේ දිවුරුම් දීම නොවැම්බර් 12 වන අඟහරුවාදා රෙඩියුට්හි රාජ්‍ය මන්දිරයේදී පැවැත්විණි.

ඉංජිනේරුවරයෙකුගේ පසුබිමක් ඇති ලෙස්ජොංගාර්ඩ් මහතා පසුගිය වසර 20 තුළ රජයේ තනතුරු කිහිපයක සේවය කර ඇත. එනම් රොඩ්‍රිගුස් ඇමති, ඉඩම් හා නිවාස අමාත්‍යවරයා සහ මෑතකදී පාර්ලිමේන්තුවේ නියෝජ්‍ය කථානායකවරයා ලෙස ය. භාරදීමේ උත්සවයේදී ජෝ ලෙස්ජොංගාර්ඩ් පැවසුවේ සංචාරක කර්මාන්තය රටේ ආර්ථිකයට අඛණ්ඩව දායක කරවීම සඳහා කටයුතු කරන බවයි.

වෘත්තීය:

  • අංක 4, පෝට් ලුවී නෝර්ත් සහ මොන්ටැග්න් ලෝන්ග් හි ඡන්ද දායකයා - 2000 සැප්තැම්බර්
  • සභාපති එම්එස්එම් පක්ෂයේ පළාත් පාලන හා රොඩ්‍රිගුස් අමාත්‍ය - [2000 සැප්තැම්බර් සිට]
  •  පළාත් පාලන හා රොඩ්රිගුස් සහ නිවාස හා ඉඩම් අමාත්‍ය [24 ජනවාරි 2003 සිට 2003 දෙසැම්බර් දක්වා]
  •  නිවාස හා ඉඩම්, කුඩා හා මධ්‍ය පරිමාණ ව්‍යවසාය, හස්ත කර්මාන්ත හා අවිධිමත් අංශය [2003 දෙසැම්බර් සිට 16 දෙසැම්බර් 2004 දක්වා]
  •  නිවාස හා ඉඩම් අමාත්‍ය සහ ධීවර අමාත්‍ය [16 දෙසැම්බර් 2004 සිට]
  •  එම්එස්එම්, එම්එම්එම්-එම්එස්එම්-පීඑම්එස්ඩී එලායන්ස් යන ධජය යටතේ 2 ජුලි 4 වන දින අංක 3, පෝට් ලුවී නෝර්ත් සහ මොන්ටැග්න් ලෝන්ග් සඳහා දෙවන සාමාජිකයා ලෙස තේරී පත් විය.
  •  12 ජූලි 2005 සිට පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී
  • අංක 2, පෝට් ලුවී නෝර්ත් සහ මොන්ටැග්න් ලෝන්ග් සඳහා දෙවන සාමාජිකයා ලෙස 4 මැයි 6 වන දින තේරී පත් විය
  • 18 මැයි 2010 සිට 06 ඔක්තෝබර් 2014 දක්වා පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී
  • 2 දෙසැම්බර් 14 දින සිට අංක 11, සැවාන් සහ බ්ලැක් රිවර් යන මැතිවරණ කොට් for ාශ සඳහා දෙවන සාමාජිකයා ලෙස තේරී පත් විය
  •  දූෂණ වැළැක්වීමේ පනත යටතේ පිහිටුවා ඇති පාර්ලිමේන්තු කමිටුවේ සභාපති 16 නොවැම්බර් 2017 සිට 06 ඔක්තෝබර් 2019 දක්වා
  • නියෝජ්‍ය කථානායකවරයා 16 ඔක්තෝබර් 2018 සිට 11 නොවැම්බර් 2019 දක්වා
  • සභා කමිටු සාමාජික
  • ස්ථාවර නියෝග කමිටුවේ සාමාජික 28 මාර්තු 2017 සිට 06 ඔක්තෝබර් 2019 දක්වා
  • 16 ඔක්තෝබර් 2018 සිට 06 ඔක්තෝබර් 2019 දක්වා පාර්ලිමේන්තු ස්ත්‍රී පුරුෂ සමාජභාවය පිළිබඳ උප සභාපති
  • 08 නොවැම්බර් 2019 - අංක 4 පෝර්ට් ලුවී නෝර්ත් සහ මොන්ටැග්න් ලෝන්ග් සඳහා පළමු සාමාජිකයා ලෙස තේරී පත් විය
  • 12 නොවැම්බර් 2019 - සංචාරක අමාත්‍ය

එම අප්‍රිකානු සංචාරක මණ්ඩලය විධායක කමිටුව ඔවුන්ගේ සුබ පැතුම් ගරු. ඇමති ජෝර්ජස් පියරේ ලෙස්ජොංගාර්ඩ්. ATB ආරම්භක සභාපති ජුවර්ගන් ස්ටයින්මෙට්ස් පැවසුවේ “මොරිෂස් පළමු මිනිත්තුවේ සිටම අපගේ සංවිධානයට සහයෝගය ලබා දී තිබේ. අමාත්‍ය ලෙස්ජොංගාර්ඩ්ගේ නායකත්වය යටතේ ප්‍රධාන සංචාරක හා සංචාරක ගමනාන්තයක් ලෙස මොරිෂස් සමඟ අපගේ විශිෂ්ට සම්බන්ධතාවය දිගටම කරගෙන යාමට අපි සූදානම්. ”

මුද්රිත, PDF සහ ඊමේල් මුද්රණය

කර්තෘ ගැන

ජුවර්ගන් ටී ස්ටයින්මෙට්ස්

ජුවර්ගන් තෝමස් ස්ටයින්මෙට්ස් ජර්මනියේ යෞවනයෙකු වූ දා සිට (1977) සංචාරක හා සංචාරක කර්මාන්තයේ අඛණ්ඩව කටයුතු කර ඇත.
ඔහු ආරම්භ කළේය eTurboNews 1999 දී ගෝලීය සංචාරක සංචාරක කර්මාන්තයේ පළමු මාර්ගගත පුවත් පත්‍රිකාව ලෙස.